bahco_a6710dz_932
bahco_a6710dz_932_2
bahco_a6710dz_932_3
bahco_a6710dz_932
bahco_a6710dz_932_2
bahco_a6710dz_932_3
BAHCO A6710DZ-9/32 cardan spanner 1/4", twelve-sided, 9/32"
Product description:
  • Swivel sockets, 1/4" square drive
  • Bi-hex profile, inch sizes
  • Not suitable for machine operation
  • High performance alloy steel
  • High polished finish
Key features according to our expert
  • Width across flats: 9/32"
  • Connection size: 1/4"
  • Connection profile: Inner square
  • Length: 32 mm
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314151820459
  • Supplier number: BAHCO A6710DZ-9/32
Width across flats
9/32"
Length
32 mm
Norms
ISO  1174 / DIN  3120
Size inch
9/32 in
Length mm (l)
32.0 mm
Square drive width mm (d2)
12 mm
Socket width mm (d1)
10,5 mm
Weight g
12 g
Depth ball-bearing mm (t)
6,5 mm